Kepez Spor Kepez Spor

Tarihçe

Tarihçe Kepez Belediye Spor Kulübü 1995 yılında kuruldu. Futbol ve Taekwondo branşları ile başlayan kulübümüz, ilerleyen dönem içerisinde Basketbol, Bowling, Güreş, Tenis, Wushu, Karate, Boks, Bisiklet branşlarında faaliyet göstermeye başladı. Uzun yıllar bu branşlarda sporcu yetiştiren kulübümüz, sayın Hakan TÜTÜNCÜ’nün başkan seçildikten sonra kulübümüzün tesis ve sporcu açısından hız kazandı. Bu süreç içerisinde Voleybol ve Hentbol branşlarımız eklemesiyle sayımız 12’ye çıktı.

Kepez Belediye Spor Kulübü büyüme projesi çerçevesinde kısa bir süre içerisinde bir spor kulübü inşa etti. Spor Kompleksi haftanın yedi günü spor yapmak isteyen herkese kapılarını açtı. Her branşta yaş ve cinsiyet farkı gözetmeden minik, yıldız, genç, büyük, kadın ve erkek takımları oluşturdu.

Başarılı sporcuların maddi ve manevi İhtiyaçları da kulüp tarafından karşılanmaktadır. 

Kepez Belediyesi Spor Kulübü olarak Antalya Akdeniz Türkiye Uluslararası, Avrupa ve Dünya Şampiyonları\'nda başarılı olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir ve etmeye de devam edecektir.

Son olarak, Uluslararası niteliklere uygun totalde 3000 kişilik Kapalı spor salonu açarak Kepez halkının hizmetine sunmuştur.